Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Jak ještě zlepšit tepelnou pohodu? Chemickým čištěním.

Vyčištění radiátorů a topných rozvodů, termoregulačních ventilů, ale také kotlů a dalších prvků topné soustavy – pro řadu členů Stavebního bytového družstva Praha již samozřejmé kroky v plánování údržby topných systémů v bytových nebo panelových domech, protože snižují náklady na provoz, zamezují tepelným ztrátám a přinášejí zejména zlepšení výhřevnosti radiátorů, které se okamžitě odráží v tepelné pohodě každé domácnosti. Vše je navíc zcela transparentně dokládáno i měřením, a to doposud jedinou společností v České republice, kterou je DK CHEMO s.r.o.

Již čtyři roky jsme partnerem a dodavatelem služby chemického čištění Stavebního bytového družstva Praha, stejně tak nadále zůstáváme jediným oficiálním partnerem Svazu českých a moravských bytových družstev a DMS ČR. I když se nám za uvedenou dobu podařilo nejen díky vzájemné spolupráci vzbudit enormní zájem veřejnosti o tuto činnost, stále se snažíme předávat zkušenosti prezentacemi, které nabízejí dostatek prostoru pro diskuzi s vlastníky, jež mají mnohdy zkreslené představy, co vlastně přinášíme, jak toho docílíme a za jakých cenových podmínek.

Když jsme spolupráci s SBD Praha začínali, publikovali jsme článek, v němž jsme shrnuli hlavní přednosti čištění, a protože jsou to již tři roky, držíme se proto spojení „opakování je matka moudrosti“, abychom čtenářům, kteří se k čištění dostávají poprvé prostřednictvím tohoto výtisku, dali možnost rozšířit si obzory, jak lze dále zefektivnit topnou soustavu a získat z jejího provozu maximální užitek.

Podstatou chemického čištění je udržet zařízení pro vytápění v bezvadném stavu a zajistit tak co nejlepší využití tepelné energie, což znamená zaplatit jen tolik energie, kolik skutečně potřebuje domácnost na vytopení konkrétní místnosti.

Ukázka funkčnosti chemického čištění při použití termokamery

Shrnutí nejdůležitějších poznatků:

 1)      Od roku 2010 až do současné doby jsme úspěšně vyčistili více než 150 000 otopných těles, a to bez jediné závady či netěsnosti po čištění.

 2)      Vyčištěné radiátory předají teplo až 3x rychleji a předají do místnosti 25-30% více tepelné energie při stejné teplotě topné vody*.

 3)      Chemické čištění probíhá mimo domácnost a není nutné vypouštění topné vody ze systému.

 4)      Výsledek čištění je okamžitý a uživatelé bytů bezprostředně po ukončení mohou zaznamenat pozitivní změnu, ve většině případů i v podobě eliminace nežádoucích zvuků v podobě praskání či „klepání“ v rozvodech nebo ventilech.

 5)      Práce lze provádět kdykoli v průběhu roku, tedy i v topné sezóně.

 6)      Máte-li pocit, že není Vaše soustava ÚT v pořádku, zavolejte nám, protože nabízíme možnost prověření stavu soustavy a radiátorů formou termovizního měření, z něhož obdržíte technický protokol.

 7)      V kooperaci s akreditovanými odborníky zpracováváme posudky s posouzením stavu soustavy před a po chemickém čištění.

 8)      V kooperaci s certifikovanými partnery zpracováváme protokoly s laboratorní analýzou topné vody.

*uvedené hodnoty jsou podloženy energetickými audity z realizovaných projektů v ČR za posledních sedm let, mezi něž patří objekty nemocnic, výrobních a státních podniků nebo bytových a panelových domů, kde byla také  prováděna měření termovizní kamerou.


V případě žádostí o konzultaci a pro další dotazy nás neváhejte kontaktovat:


DK CHEMO s.r.o., Slavíkova 1499/22, 130 00 Praha 3

E-mail: info@dkchemo.cz

Tel.: 607 256 624   

www.dkchemo.cz